Na Iipay běžel pozemní kasina až do roku 2007, kdy byla nucena zavřít, takže to miliony dolarů v dluhu, a kmen je jasně připravuje na boj jeho rohu jak to mám hrad vrtání.
Kmenové operátora spustila on-line bingo platformy, DesertRoseBingo.com dříve tento měsíc, a slíbil, že to bude následovat až s on-line poker stránky, PrivateTable.com, zda Kalifornii rozhodne legalizovat hru, nebo ne jak udělat hrad pro váš projekt. prosince na americký Okresní Soud pro Jižní obvod státu Kalifornie. jak hrát slot otevřít. Případu je naplánováno slyšení u federálního soudce na 4. Na Iipay Národ Santa Ysabel reagoval vzdorně právně napadnout ze Státu Kalifornie, která se snaží vytáhnout zástrčku na jeho on-line herní operace qu ' est ce que le kicker poker au.
Nicméně, Kalifornie Generální Prokurátor nesouhlasí a minulý týden zahájila federální soud obvinil kmen porušení státních a federálních zákonů a z porušení jeho kompaktní stát. "Stát je zavádějící útok zcela ignoruje existující federální předpisy a pokyny zahrnuty v Cabazon Rozhodnutí Nejvyššího Soudu Spojených Států, který zůstává zákon země," uvádí s odkazem na rozhodnutí Nejvyššího Soudu z roku 1988, která účinně zrušil zákony, které omezovaly hraní na kmenové území.

"Tato akce tím, že Stát by měl být velký zájem, aby všechny kmeny v Kalifornii a jinde, protože to odráží taktika, která, pokud bude úspěšný, by vytvořilo nebezpečný precedent, který by mohl být použit v jiných jurisdikcích k ohrozit a útok kmenové suverenity." Kmen také tvrdí, že vyzvala úředníky, aby přehodnotila svou činnost na četných příležitostech a že "žádný zástupce z úřadu Guvernéra Kalifornie přijal pozvání k návštěvě rezervace diskutovat Santa Ysabel Interaktivní." Nicméně, v dokumentech podala k soudu minulý týden, státní tvrdí, že poslal dopis do Iipay Národ žádá o schůzku k projednání své on-line hazardních her ambice, ale byl odmítnut qu ' est ce que poker face. "Těšíme se, že příležitost k prokázání legality, regulační pravdivost a bezpečnost spotřebitelů Kmene je interaktivní Třídy II bingo enterprise." Kmen se domnívá, že našel mezeru v Indickém Herní Regulační Akt (IGRA), který umožňuje nabízet Třídy II herní, ale to je velmi šedé oblasti. Trestní oznámení žádá federální soudní příkaz pozastavení stránky bingo, operace, dokud problém nebude vyřešen u soudu.